Infolinia: +48 800 153 154

Pogotowie kleszczowe Pogotowie kleszczowe Pogotowie kleszczowe - logo

Usuwanie kleszcza u dziecka

Zrób to łatwo i bezpiecznie w domu

Kleszcz u dziecka to częste zjawisko, dlatego w sezonie wiosenno-letnim używaj specjalnych preparatów do ochrony przed kleszczami. Pamiętaj, aby każdego dnia dokładnie sprawdzać całe ciało dziecka w poszukiwaniu kleszczy. Wyczul starsze dzieci, że napotkawszy intruza nie mogą go drapać ani szarpać. Kleszcza należy jak najszybciej usunąć przy pomocy odpowiedniego preparatu, który zamrozi pasożyta i spowoduje, że przestanie on wydzielać szkodliwe substancje do naszego organizmu oraz zabezpieczy kleszcza przed rozerwaniem. Dzięki temu usuniemy intruza szybko i w całości.

 

Poniżej znajdziesz listę najbliższych aptek, w których kupisz kompletny zestaw do usuwania kleszczy.

Znajdź szybko bezpieczne i niezawodne narzędzie

z Kick The Tick® szybko i bezpiecznie pozbędziesz się intruza

 

Aby sprawdzić dostępność produktu w najbliższej aptece kliknij przycisk „Pokaż apteki w mojej okolicy” znajdujący się na mapie oraz wyraź zgodę na pobranie Twojej lokalizacji. W przypadku braku udzielenia zgody będziesz mógł wpisać ręcznie adres w okienku na mapie.

Kick the Tick - zdjęcie produktu
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Kup online z dostawą w 24h

Pozbądź się kleszcza w 10 sekund

KROK 1 - zamrażanie

Mały kleszcz = 1 klik, duży = 2 kliki.
Dzięki zamrożeniu kleszcz przestaje wydzielać szkodliwe substancje do naszego organizmu, a powstała powłoka zabezpiecza pasożyta przed jego rozerwaniem.

KROK 2 - usuwanie

Specjalnie zaprojektowany przyrząd ma dwie końcówki - dopasuj ją do wielkości kleszcza, uchwyć go jak najbliżej skóry i lekko okręcając, pewnym i spokojnym ruchem wyjmij intruza.

KROK 3 - dezynfekcja

Zdezynfekuj skórę i bacznie obserwuj przez najbliższe dwa tygodnie. Miejsce po usunięciu kleszcza nie powinno dawać niepokojących objawów.

Obserwuj

Jakie badania wykonać?

Potwierdzeniem zakażenia boreliozą jest charakterystyczna kolista zmiana na skórze tzw. rumień wędrujący. Występuje w przypadku ok. 60% zakażeń i pojawia się po paru dniach od wkłucia kleszcza.

 

Jeśli nie masz objawów wskazujących na zakażenie, możesz dla pewności wykonać badania krwi – test serologiczny ELISA i badanie metodą Western Blot. Badania te wykonaj nie wcześniej jak po ok. 4 tygodniach od usunięcia kleszcza.